Kutu Gündem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutu Gündem

Kutu Gündem - Siyasi ve Politik Meseleler

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fidel, Küba Komünist Partisi liderliğinden ayrıldı

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Fidel, Küba Komünist Partisi liderliğinden ayrıldı Empty
MesajKonu: Fidel, Küba Komünist Partisi liderliğinden ayrıldı   Fidel, Küba Komünist Partisi liderliğinden ayrıldı EmptyC.tesi Kas. 20, 2010 11:51 pm

Efsanevi devrimci Fidel Castro, Küba Komünist Partisi liderliğinden ayrıldığını açıkladı.

Granma’nın haberine göre Fidel yetkilerini devrederek parti liderliğindeki görevinden ayrıldı.

Sağlık sorunları nedeniyle Küba devlet başkanlığından 2008 yılında ayrılan Fidel, Küba Komünist Partisi ‘birinci sekreterliğini’ yürütüyordu.

Fidel ayrılma kararına sağlık sorunlarının yol açtığını açıkladı. Efsanevi devrimci yaptığı açıklamada, “Hastalandım ve yapmam gerekeni yaptım: Yetkilerimi devrettim. Gereken zamanı ayıramadığım bir şeyi yapmayı sürdüremem” dedi.

Fidel kararını, partinin, 2011 yılı içinde yapılacak olan parti konferansına hazırlandığı süreçte açıkladı.
http://kutugundem.yetkinforum.com

Fidel, Küba Komünist Partisi liderliğinden ayrıldı
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» HANGİ TÜRK SOSYALİSTİN HEYKELİNİ KÜBA’YA İSTİYORLAR
» İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: Bugün Türkiye’nin ihtiyacı, Merkez Sağın diriltilmesi değil, milli diriliştir.