Kutu Gündem
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kutu Gündem

Kutu Gündem - Siyasi ve Politik Meseleler

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Cüneyt Özdemir cemaate toz kondurmuyor!

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Cüneyt Özdemir cemaate toz kondurmuyor! Empty
MesajKonu: Cüneyt Özdemir cemaate toz kondurmuyor!   Cüneyt Özdemir cemaate toz kondurmuyor! EmptyPerş. Kas. 25, 2010 11:24 pm

Cüneyt Özdemir cemaate toz kondurmuyor! Cuneyt_ozdemir_1

Öğretmenler gününde 5n1k’ya katılan öğretmen Yasemin Çakıcı KPSS kopya skandalında cemaatten şüphelendiklerini söyleyince sunucu Cüneyt Özdemir Çakıcı’ya çıkıştı.
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu’ndan (AYÖP) öğretmen adayı, Cüneyt Özdemir’in CNNTürk’te sunduğu 5n1k programında KPSS kopya skandalında cemaatin rolünden bahsedince, Özdemir’in hışmına uğradı.
AYÖP üyesi Yasemin Çakıcı, programda KPSS’deki kopya skandalından bahsederek, “Tamamen şaibe dolu sınav. Hakkımız yendi. Kopya çekildiği ispatlanmış olmasına rağmen birileri korunuyor. Bu korkunç bir şey. Bu kadar yansımışsa aynı zamanda medyaya. Ne yazık ki biz cemaatin parmağının olduğunu düşünüyoruz bu işle ilgili. Bu yüzden korunduğuna eminiz çünkü optik puan ortaya çıktı. Tek bir çizik yoktu” dedi.
Çakıcı’nın şüphelerini dile getirmesi üzerine Özdemir, “Neye göre böyle bir şey söylüyorsunuz Yasemin Hanım? Elinizde bilgi belge var mı?” diye çıkıştı.
Çakıcı, Özdemir’e şöyle karşılık verdi: “Resmi bir belge ortaya çıkarmak mümkün değil. Zaten usülsüzlük var ortada. Çok fazla ispatlamak mümkün olmuyor. Özellikle şunu biliyoruz. Ağustos ayında Ankara'daydık. Bu süreç içinde Van'dan Diyarbakır'dan çeşitli illerimizden gelen öğretmenlerimiz var. Gözledikleri şeyleri doğrudan bizimle paylaşıyorlar. Sorular nasıl dağıldı ellerinde net bilgiler var.”
“Her şeyin cemaate yüklenmesine karşıyım”
Özdemir, bir defa daha Yasemin Çakıcı’ya karşı çıkarak “Böyle genellemeler yapıldığı zaman haklıyken haksız duruma düşülüyor. Elinizde bilgi belge varsa çıkartırsınız canlı yayında elimde belgeler var dersiniz. O zaman 'şu cemaat bu grup yaptı' dersiniz. Anlayışla karşılarım. Ama belge bilgi yoksa bu Türkiye'nin yeni umacısı olarak yaratılan 'The Cemaat' ya da cemaate herşeyin yüklenmesinden ben bu programda en azından karşıyım” dedi.
Çakıcı: Cemaat sözlerinin ardından görüntümü ekrandan kaldırdılar
Programda yaşadıklarını sorduğumuz Yasemin Çakıcı, programda kendisinin dışında ağır hasta olarak Ankara GATA’da yatmakta olan AYÖP kurucusu Şafak Bay’ın da konuk olduğunu, program boyunca kendisinin, Bay’ın ve Özdemir’in görüntülerinin ekranda görüldüğünü belirterek, “Cemaat tartışmasından sonra birdenbire beni göstermemeye başladılar ekranda” dedi.
Çakıcı, programda tartışma sonrasında yaşadıklarını “Cüneyt Özdemir 3 kez Şafak’ın öğretmenler gününü kutladı, programa katıldığı için teşekkür etti, son olarak eklemek istediği birşey olup olmadığını sorup güzelce dinledi. Bunların hiçbirini bana sormadı, söylemedi. Birdenbire görüntüm ekrandan kayboldu, ben hâlâ bana da dönecekler diye bekliyordum. Özdemir programın sona erdiğini söyledi. Asistanlar mikrofonu almaya gelince ancak ikna oldum gerçekten programın bittiğine” diye anlattı.
Özdemir nasıl gazeteci?
Cüneyt Özdemir’in son zamanlarda Fethullah Gülen cemaatiyle sıkı ilişkiler geliştirdiği konuşuluyor, Pensilvanya’ya giderek Gülen’le görüşmesi ve ardından cemaatin genç yıldızı Eyüp Can’ın sorumluluğundaki Radikal’de köşe yazarı yapılması buna kanıt olarak gösteriliyordu.
Bu iddialar bir yana, Özdemir’in programda aldığı tavır bir gazeteci sorumluluğundan uzaktı. Yasemin Çakıcı cemaatin kopya skandalına karışması meselesinde bir şüpheyi dile getirdi. Bu şüpheyi tüm Türkiye’nin paylaşmasının ötesinde, Özdemir Çakıcı’ya, programın konusuyla hiçbir ilgisi olmamasına rağmen yanında bunlarla gezmesi gerekirmiş gibi “Belgeleriniz var mı?” diye çıkışsa da, aslında kopya skandalına cemaat parmağı şüphesi boşuna ortaya atılmış bir iddia değil.
Çakıcı’nın “Çeşitli illerden gelen öğretmen arkadaşlarımızın gözlemleri var” sözü dahi şüpheye yeterli bir gerekçe idi. Ancak daha önemlisi, sınavda kopya çeken Berat Koşucu, emniyetteki ifadesinde açıkça “Soruları cemaatten aldım” demişti. Bir gazeteci olarak Özdemir’in görevi bunları bilmek ve dile getirmek olmasına rağmen, cemaatsever Özdemir’in cemaati kollama refleksi, gazetecilik refleksinin önüne geçti.
http://kutugundem.yetkinforum.com

Cüneyt Özdemir cemaate toz kondurmuyor!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Cüneyt Arkın'ın ilginç vasiyeti